26.08.2015

Polecamy wyścig w Gdyni!

Już 6 września odbędzie się CYKLO Gdynia 2015 – na czterech dystansach będą rywalizować amatorzy oraz zawodowcy.

Wyścig dla amatorów o długości 40 km jest przeznaczony dla początkujących osób, które chcą spróbować swoich sił w szosowym ściganiu. Dystans 125km dedykowany jest z kolei bardziej ambitnym amatorom, którzy zataczając pętle na Kaszubach odwiedzają najpiękniejsze i najbardziej „kolarskie” zakątki tego terenu. Trzeci wyścig to dystans łączony (mała + duża pętla=łącznie 165km) dedykowany dla zawodowców. Tu spodziewane są mocne składy, ponieważ wyścig został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Pierwszy raz w historii CYKLO Gdynia przyjeżdża zawodowa ekipa zagraniczna z Litwy. Czwarty dystans to nowość – Dystans Rodzinny, przejazd na odcinku ok. 6 kilometrów oczywiście również ze startem i metą na Skwerze Kościuszki. W takich samych okolicznościach i pełnej infrastrukturze, kilka godzin po Paradzie finiszować będą dystanse dłuższe. Tu nie ma żadnej klasyfikacji, a każdy uczestnik może liczyć na pamiątkowy medal.

Jeśli chodzi o amatorów to przede wszystkim jest to dobra zabawa z dodatkiem pozytywnej rywalizacji, zarówno z samym sobą, jak i innymi uczestnikami. To również jedyna w roku okazja, kiedy drogi publiczne w Gdyni są zamknięte i jest możliwość jazdy w komfortowych warunkach bez obawy o bezpieczeństwo. Trasa jest pofałdowana, a już pierwsze przewyższenia powodują przetasowania w grupie i każdy z uczestników znajduje się w odpowiedniej grupie odpowiadającej danym umiejętnościom. Mimo, iż jest to wyścig szosowy nie wymagany jest start na rowerze szosowym, jest pełna dowolność jeśli chodzi o rozmiar koła, grubość opony. Oczywiście dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników zabroniony jest start na rowerach czasowych. Organizatorzy czekają na przylot trzykrotnego i aktualnego Mistrza Polski, Tomasza Marczyńskiego, który został Ambasadorem imprezy. Tomek pokazał, ze jest w znakomitej formie zdobywając najwyższą lokatę wśród startujących Polaków na Tour de Pologne. Wyścig w Gdyni będzie jego drugim i zarazem ostatnim startem w tym sezonie w kraju, w biało-czerwonej koszuli Mistrza Polski.

W wyścigu dla amatorów rywalizować będą m.in. Strażacy, impreza została wpisana do Kalendarza Pucharu Polski Państwowej Straży Pożarnej, a cała impreza objęta jest Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Na samym Skwerze na wszystkich czekać będzie pokazowe strażackie miasteczko, gdzie będzie można podziwiać m.in. najnowocześniejszy sprzęt.

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI