26.06.2015

DOZWOLONE NA DWÓCH KÓŁKACH – ROWEROWE ŚWIĘTO W KROKOWEJ

Krokowa to znakomite miejsce na rozpoczęcie tegorocznych wakacji i obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników rowerów. W pierwszy weekend lipca odbędą się tu kolejne wyścigi dla amatorów – Skandia Maraton Lang Team (4.07) i Tauron Lang Team Race (5.07).

Nadmorski klimat rowerowych imprez Lang Team można już było poczuć w połowie czerwca w Gdańsku. Tym razem odwiedzamy Krokową – wspaniałe miejsce nie tylko dla rowerzystów, ale w ogóle turystów. Zwłaszcza, że turystyka rowerowa to nie tylko pokonywanie tras, ale również odwiedzanie ciekawych miejsc, jak przekonuje Henryk Doering, Wójt Gminy Krokowa. Na terenie naszej gminy z całą pewnością trzeba dotrzeć do Krokowej i zwiedzić zabytkowy Pałac wraz z pięknym parkiem, a także odwiedzić Muzeum Regionalne. Gmina Krokowa to również piękna i chroniona przyroda; jest tu wiele miejsc wyjątkowo uroczych w skali kraju – dodaje Doering. Wyjątkowe są tu także kolarskie trasy, o czym doskonale wie Czesław Lang. Świetnie jeździ się w Krokowej, jesteśmy tu już od kilku lat. Na początku wakacji to taki ukłon w stonę tych, którzy wypoczywają nad morzem - mogą przyjechać, wystartować i wspólnie pobawić się na rowerach – mówi Dyrektor Generalny Lang Team.

Kolarstwo górskie to taka walka z samym sobą, w kolarstwie szosowym mamy już taktykę, a przede wszystkim możemy poczuć się jak najlepsi z najlepszych – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka – dodaje Czesław Lang, który nie może się doczekać startu w niedzielnym wyścigu szosowym Tauron Lang Team Race (5 lipca). Nie jechałem w Gdańsku, bardzo chciałbym wystartować w Krokowej. Przygotowuję się do wspólnego startu z kolegami, z którymi kiedyś się ścigałem. To wielka frajda przejechać taki dystans – dodaje Lang. Dystans, który także można sobie wybrać – MINI liczy 57 kilometrów, a MAXI aż 114. Frajda będzie więc podwójna, bo to niemalże tyle samo, ile liczy pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne UCI World Tour! Nasz narodowy wyścig rozpocznie się w Warszawie, gdzie najlepsi kolarze świata pokonają 122 kilometry.

Dodatkową atrakcją będzie sama runda, która prowadzi przez piękne tereny wokół Jeziora Żarnowieckiego. Trasa jest w większości płaska, na rundzie są tylko dwa podjazdy. Dokuczać może natomiast wiatr, ale taka jest specyfika nadmorskich wyścigów. A w Krokowej można jeździć wyczynowo i rekreacyjnie, o czym świadczą turyści na dwóch kółkach odwiedzający ten region. Popularnością cieszy się ścieżka rowerowa między Gminą Krokowa i Gminą Puck. Powstała na dawnym szlaku kolejowym i świetnie wpisała się w krajobraz i potrzeby turystyczne – mówi Henryk Doering.

Tauron Lang Team Race w Krokowej to czwarta tegoroczna odsłona nowego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów. Cyklu, który powstał dla coraz większej rzeszy fanów kolarstwa szosowego. W Krokowej będą mogli poczuć się jak uczestnicy Tour de France, którzy swoje zmagania rozpoczną dzień wcześniej. Ale też będą walczyć o niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej wśród kobiet i mężczyzn na dystansie MAXI otrzymują 500 złotych, a na MINI 350. Łączna pula nagród finansowych w tym roku przekracza 100 tysięcy złotych! Do Tauron Lang Team Race w Krokowej można się zapisywać przez internet do środy 1 lipca, a dzień przed zawodami i w dniu zawodów zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.tauronlangteamrace.pl

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI