16.06.2015

POLECAMY WYŚCIG W SOPOCIE

5 lipca widzimy się na kolejnej edycji Tauron Lang Team Race w Krokowej, a jeszcze w czerwcu polecamy wyścig w Sopocie - 21 czerwca TELENOT CYKLO Sopot po Pętli Reja.

21 czerwca Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe zaprasza na kolejne ściganie w tym sezonie. Tym razem spotykamy się po raz pierwszy w Sopocie. Dla Organizatorów jest to „powrót do korzeni” – bo właśnie tam jeszcze dekadę temu odbywało się regularne ściganie na poziomie Mistrzostw Okręgu. Tym razem to kolejna impreza dla kolarzy amatorów, z dozwolonym startem na dowolnym rowerze, wymogiem jest kask na głowie i dwa sprawne hamulce. Nie ma obowiązku startu „na szosie”, ale na pewno jadący na takim rowerze będą mieli znaczną przewagę.

Dla uczestników to miejsce, które zapewne bardzo duża grupa doskonale zna – Pętla Reja, miejsce wręcz kultowe dla Trójmiejskich kolarzy, a dla tych którzy jeszcze nie byli – niepowtarzalna okazja do poznania wspaniałego miejsca do jazdy na rowerze, biegania i wszelkiego rodzaju aktywności.

TELENOT CYKLO Sopot to wyścig na rundzie o długości 5,2 km z podjazdem tzw. sztywnym, przez który zawodnicy w ciągu całego dnia ścigania będą przejeżdżać łącznie kilkadziesiąt razy. To również niesamowita okazja do kibicowania na tzw. „ostrym podjeździe” i tam też zaplanowany jest konkurs na najlepszy doping – o szczegółach już wkrótce! Na pewno będzie warto zedrzeć trochę gardła.

Każda kategoria wiekowa startuje osobno, dzięki czemu uczestnicy rywalizują tylko ze swoimi rówieśnikami. Jest to podyktowane m.in. względami bezpieczeństwa i „ograniczoną pojemnością” Pętli Reja.

Atrakcją  będzie również dekoracja najlepszych 5 zawodników (we wszystkich kategoriach!) na Molo oraz start honorowy i przejazd przez Sopot w asyście pilota Policji do Pętli Reja, gdzie odbędzie się start ostry (dotyczy kategorii wiekowych M2, M3, M4) z Sopockiego Mola.

Wyścig jest objęty Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu – Jacka Karnowskiego.

Więcej informacji na: http://www.cyklo.info.pl/

TELENOT CYKLO Sopot

 

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI