Opis trasy

Start i meta: ul. św. Anny, przy  hotelu Sobotel.

Dystanse: MINI: 34 kilometry, MAXI: 68 kilometrów

Przewyższenie: MINI: 260 metrów, MAXI: 520 metrów

Bufety na trasie: MINI – 2, MAXI – 4

Biuro zawodów: Hotel Sobotel al. św. Anny 16, 55-050 Sobótka  

Parkingi: w pobliżu Hotelu Sobotel przy ul. Św. Anny.

Najbliższy Szpital: Szpitalny Oddział Ratunkowy we Wrocławiu:  ul. Wiśniowa 1  tel: 071/33 70 180

Numer alarmowy w trakcie wyścigu: 725 705 655

Charakterystyka trasy – wyścig odbywa się na kultowej rundzie „Ślężańskiego Mnicha”. Trasa bardzo urozmaicona, zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu, zawiera wiele elementów technicznych.

Zaraz po starcie znajduje się krótki, 300 metrowy zjazd przechodzący w pierwszy na rundzie podjazd – o długości około 1 km pod „Strzegomiany”.

Następny odcinek to szybki zjazd zakończony ostrym zakrętem w prawo, który otwiera odcinek prostej i lekkiego zjazdu o długości 3 km. W miejscowości Będkowice znajduje się sekcja ostrych zakrętów, po których następuje krótki, ok. 400 metrowy ostry podjazd.

Obok starego dębu skręt w lewo i wjazd na terenu rezerwatu przyrody „Łąka Sulistrowicka”. Rozpoczyna się tu zasadniczy i najdłuższy podjazd na rundzie – długość około 2,3 kilometra, średnie nachylenie 6% (maksymalnie 12%).

Po pokonaniu szczytu szybki zjazd o długości 3 kilometrów. Następnie odcinek prosty, lekko wznoszący, odsłonięty od wiatru. Do Sobótki prowadzi krótki, ale szybki zjazd, który przechodzi w kilometrowy podjazd zakończony 300 metrowym, wymagającym odcinkiem finiszu.