Gmina Krokowa posiada 18,5 km pas dostępu do morza. Piaszczyste, szerokie plaże miejscowości wypoczynkowych: Dębek, Białogóry i Karwieńskich Błot przyciągają wczasowiczów spragnionych wody, słońca i gorącego piasku. W Dębkach, leżących nad samym brzegiem morza, odcinek plaży jest najdłuższy, oddzielony od samej miejscowości wąskim pasem sosnowego lasu. Sprawia to, że dotarcie na plażę jest przyjemną przechadzką, a nad samym morzem nie ma tłoku. Dużym zainteresowaniem wczasowiczów cieszy się Białogóra. Jest dobrze rozwiniętą turystycznie miejscowością nadmorską, otoczoną obfitującymi w jagody, borówki i grzyby lasami oraz dwoma rezerwatami: „Babnica” i „Białogóra”. W wielu miejscowościach Gminy Krokowa można skorzystać z kwater u rolników, gdzie mamy gwarancje ciszy i spokoju oraz wspaniałego wypoczynku na łonie natury.

 

 

 

 

 

 

Amatorów sportów wodnych i nie tylko, zapraszamy nad Jezioro Żarnowieckie, jedno z największych na Kaszubach. Jezioro nie jest objęte strefą ciszy, dlatego też jest idealnym miejscem do uprawiania sporów wodnych. Na turystów czekają trzy pomosty żeglarskie, wyposażone w pomosty cumownicze, slipy oraz zaplecza sanitarne. Wędkarze na Jeziorze Żarnowieckim, Jeziorze Dobrym oraz rzece Piaśnicy mogą łowić szczupaki, okonie a nawet trocie. Amatorów wędkarstwa morskiego zapraszamy do skorzystania z możliwości wypłynięcia na połowy z rybakami w Dębkach

Gminę charakteryzuje urozmaicony krajobraz oraz bogactwo fauny i flory. Ze względu na unikalną roślinność bagienną i torfowiskową oraz siedliska lęgowe, chronionych gatunków ptaków oraz piękne krajobrazy, północną część obszaru gminy włączono do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poza tym cenne gatunki chronione są w dziesięciu rezerwatach przyrody. Wszystko to sprawia, że miłośnicy przyrody mogą śmiało zawitać w te strony.

 

  Tych wszystkich, których zmęczy leżenie na plaży zapraszamy na piękne piesze szlaki turystyczne, konne i rowerowe przejażdżki, korty tenisowe czy też mini golf.

Niezaprzeczalnym walorem gminy jest dziedzictwo kulturowe zaznaczające się wieloma zabytkami o ogromnej wartości historycznej i kulturotwórczej, wśród których, między innymi możemy wymienić: Kompleks Pałacowo-Parkowy w Krokowej, XIV-wieczny Zespół Klasztorny w Żarnowcu, Pałace w Prusewie i Kłaninie.

 Nie sposób przedstawić wszystkich atrakcji, które czekają na gości. Jedno jest pewne, wypoczynek na łonie natury, w małych kameralnych miejscowościach gminy Krokowa, z dala od przemysłu i zadymionych miast, pozwoli wszystkim, zmęczonym gwarem miejskich aglomeracji, w szybkim czasie zregenerować siły.

 

Niektóre atrakcje Gminy Krokowa:

 

1. ZESPÓŁ KOŚCIELNO - KLASZTORNY W ŻARNOWCU

2. ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W KROKOWEJ

3. ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W PRUSEWIE

4. MUZEUM W KROKOWEJ

5. PRZYSTANIE JACHTOWE NAD JEZIOREM ŻARNOWIECKIM

6. DROGA ROWEROWA KROKOWA-SWARZEWO

7. KORTY TENISOWE W KROKOWEJ

8. STADNINA KONI W BIAŁOGÓRZE

9. JAZDY KONNE W PARSZCZYCACH

10. SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ PIAŚNICĄ

11. ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO-LEŚNA „BIAŁOGÓRA”

12. PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE

Zielony „Puszczy Darżlubskiej”, Krokowa - Wejherowo, liczący 37 km

Czarny „Grot Mechowskich”, łączący Krokowa - Puck, liczący 29 km

Niebieski „Nadmorski”, łączący Krokowa - Jurata, liczący 54 km

 

Dlaczego warto inwestować w Gminie Krokowa

 

Położenie gminy jest jednym z największych atutów. Piękne plaże morskie, dostęp do jeziora Żarnowieckiego oraz Dobrego, czyste środowisko powodują, że nie mamy żadnych wątpliwości - wszelkie inwestycje turystyczne w szybkim czasie się zwrócą. Zachęcamy zainteresowanych inwestorów do śledzenia naszej strony internetowej www.krokowa.pl, na której zawsze znajdą Państwo ofertę sprzedaży atrakcyjnych gruntów zlokalizowanych w węźle sieci dróg wojewódzkich, bądź w pasie nadmorskim, na terenach w pełni uzbrojonych. 

Ale Gmina Krokowa to nie tylko turystyka. Bliskość Trójmiasta sprawia, że warto również lokalizować tutaj swoje firmy, chociażby na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Żarnowiec, która powstała w miejscu niezrealizowanej elektrowni atomowej. Atrakcyjne położenie gminy sprawia również, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje mieszkaniowe. Inwestując w budownictwo mieszkaniowo – apartamentowe nie należy się martwić o potencjalnych klientów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych inwestorów do przyjazdu do naszej gminy. Na pewno znajdą Państwo tutaj coś interesującego dla siebie.

Na koniec jeszcze raz zapraszamy wszystkich do odwiedzenia pięknej ziemi krokowskiej. Być może w czasie spędzania urlopu na naszych pięknych plażach, narodzi się niejeden pomysł na udaną inwestycję na terenie Gminy Krokowa.